Cumowanie jachtów: Marina jest zlokalizowana w Porcie Rybackim, który znajduje się na końcu półwyspu helskiego. Stanowiska postojowe dla jachtów są zlokalizowane przy pomostach pływających (jednostki do 11m) oraz przy keji w basenie jachtowym. Jest otoczona przez system falochronów. Posiada 35 stanowisk dla jednostek sportowych i turystycznych o zanużeniu maxymalnym 4,5 m.

Przy marinie: Muzeum Rybołówstwa w kościele z XV wieku, chaty rybackie z XIX wieku, fokarium, latarnia morska, zabytki militarne, morskie połączenie z Gdynią, Gdańskiem i Kaliningradem.

Ważne informacje: Teren portu monitorowany systemem telewizji przemysłowej. Występowanie fal w basenie podczas silnych południowych wiatrów. Wpływanie/wypływanie z przystani z bezpieczną prędkością nie przekraczającą 5 węzłów, na silniku, po uzyskaniu zezwolenia z bosmanatu Urzędu Morskiego. Łączność ze Strażą Graniczną i Urzędem Morskim - Kanał:10.


  

 


Copyright © 2009-2016 :: KOGA :: Port Rybacki Hel ::   |  ul. Kuracyjna 1, 84-150 Hel    |  tel: (058) 6750808; tel/fax: (058) 675-01-50
Design by Rusty  |   Liczba odwiedzin: